Общи условия за ползване на услуга FORTO360
Раздел I
(т.1-1.16.1)
- Общи положения
1.1. Kлиент по смисъла на настоящите Общи Условия (ОУ) е всяко физичско или юридическо лице, сключило чрез своя представител по закон и съгласно актуалното състояние на търговското дружество Индивидуален договор с Изпълнителя за предоставяне на достъп до услуга „FORTO360“, по-нататък „Услугата“. Клиентът се задължава, с цел точно издаване на фактури от страна на Изпълнителя, в 7-дневен срок от промяната в обстоятелствата на юридическото лице, касаещи наименование, седалище и адрес на управление, да уведоми Изпълнителя чрез Метода на комуникация, посочен в т.1.4.1.
1.2. Техническа грамотност – Предпоставка за ползване на пълната функционалност на Услугата е определено ниво техническа (компютърна) грамотност на работник, служител или партньор на Клиента, който да обезпечи нормалната употреба на Услугата. Минималните умения, които се изискват са: минимална компютърна грамотност и умения за работа с браузър.
1.3. Изпълнител – Изпълнител по смисъла на настоящите ОУ е „ЛЛВТЕХНОЛЪДЖИ“ ЕООД с ЕИК 201117873, ДДС №BG201117873, със седалище и адрес на управление: гр. София, ул.Златна Добруджа №18, ет.5, ап.37, представлявано от управителя си Лилия Божилова.
1.4. Метод на комуникация – кореспонденцията между Клиент и Изпълнител е редовна само когато е извършвана чрез електронни писма помежду им на посочените електронни адреси:
1.4.1. За Изпълнителя: sales@llvtechnology.com
1.4.2. За Клиента – по посочената в Индивидуалния договор ел.поща.
1.5. Индивидуален договор е този договор, който е сключен между Клиента (чрез лицето по т.1.6) и Изпълнителя, конкретизиращ ценовите параметри на доставената услуга и други индивидуално уговорени такива.
1.6. Сключването на Индивидуален договор и едновременното одобряване на неразделните от него настоящи ОУ се осъществява чрез представителя по закон на търговското дружество – потенциален клиент или когато оправомощено от него лице представи законово основание за пълномощието си – декларация, че е управител и/или нотариално заверено пълномощно от управител или прокурист в оригинал и в копие, заверено за вярно с оригинала лично от упълномощеното лице. Съответното пълномощно се прилага към Индивидуалния договор.
1.7. Началната дата на отчетния период е тази, на която съобщение, изхождащо от електронния адрес по т.1.4.1, съдържащо необходимите реквизити, даващи достъп до Услугата, е изпратено на електронен адрес, деклариран от лицето, сключващо Договора по т.1.6. То удостоверява датата на завършване на поръчката по т.5.2.1.
1.8. Същност и обем на Услугата
1.8.1. Услугата предоставя софтуер за комплексно управление на дейността на търговски дружества, предоставящи услуги по управление на сгради / Етажна собственост.
1.8.2. Хостинг – Неразделна част от Услугата е предоставянето на виртуално пространство за съхранение (Хостинг) на данните, генерирани и обработвани при ползване на софтуера
1.8.3 Изпълнителят се задължава да предоставя сървърно пространство за съхранение чрез подизпълнител/и, осигуряващ/и необходимото физическото оборудване и техническа поддръжка.
1.8.3. Инструктаж – при сключване на договора Изпълнителят демонстрира нагледно основните функции на услугата на лицето по т.1.6
1.8.4. Обща поддръжка – общата поддръжка се състои в изпълняване на индивидуализираната поръчка (вж. т.5.2.1) от Изпълнителя в уговорения между страните в Индивидуалния договор срок, преминаване на всички етапи, през които е необходимо и възможно да се премине от страна на служител/и на Изпълнителя, за да бъде обезпечено започването на работа с Услугата.
1.8.4.1. В индивидуалния договор може да се посочи допълнителна поддръжка, уговорена между страните.
1.8.5. Промени – Възможни са промени в дизайна и функционалността на предоставената Услуга с оглед необходими актуализации, изисквания на закона или промени в техническите и програмни компоненти, които обезпечават доставянето й на Клиента. Подобни промени ще се осъществяват по преценка на Изпълнителя и за тях Клиентът се уведомява по посочения в т.1.4 Метод на комуникация, освен ако подобно известие би довело до а) рискове за сигурността на предоставената услуга б) е икономически или технически обременяващо до такава степен, че да не би било оправдано от гледна точка на условията в Индивидуалния договор и в) би поставило Изпълнителя в позиция на нарушение на Закон, нормативен акт, директива или договорни клаузи с партньори – трети лица.
1.8.6. Извън посоченото в т.1.8.5, с цел диагностициране и поддръжка на програмните и технически компоненти на Услугата, Изпълнителят си запазва пълното право да спира временно достъпа до нея, като за това ще бъдат ползвани по правило часовете в неработно време, а по изключение и в работно време.
1.9. Допълнителни услуги
1.10.1.1. Допълнителна услуги – допълнителна услуга е всяка дейност, която Изпълнителят предоставя на Клиента, извън извин описаниет в Индивидиалния договор.Допълнителната асистенция се калкулира и начислява на Клиента съгласно т.1.8.5.
1.10. Домейн – домейнът, на който да бъде предоставена Услугата се посочва в Индивидуалния договор. Клиентът има избор между това той да бъде поддомейн на Изпълнителя или услугата да бъде предоставена на посочен от Клиента домейн. За предоставяне на Услугата на посочен от Клиента домейн може да бъдат начислени допълнителни такси, свързани с допълнителните настройки и инвестирани човекочасове от Изпълнителя, без които предоставянето на Услугата би било невъзможно. Финансовите параметри на допълнителната услуга се уговарят в Индивидуалния договор.
1.10.1. Предоставяне на Услугата на поддомейн на Изпълнителя се осъществява чрез създаване на поддомейн в рамките на llvtechnology.com – напр. naimenovanie.llvtechnology.com. Наименованието на поддомейна е посочено от Клиента и е включено в поръчката по т.5.2.1, доколкото е избрано такова, което не е ползвано от друг Клиент и не накърнява добрите нрави, не въвежда в заблуждение и не нарушава други относими законови разпоредби.
1.10.2. Изпълнителят, след преглед и анализ на административния панел на клиентския домейн, указва на Клиента действията, които следва да се извършат за предоставяне на услугата. Те включват допълнителна техническа грамотност от страна на Работник или служител на Клиента, посочени в т.1.2.1.
1.10.3 Прегледът се осъществява чрез предоставяне от страна на лице по т.1.6 на служител на Изпълнителя на реквизити за достъп до административния панел на Клиентския домейн, а също и чрез програми за отдалечен достъп до компютър, имащ достъп до Клиентския домейн, напр. TeamViewer.
1.11. Сайт – за целите на настоящите ОУ, сайтът е llvtechnology.com
1.12. Месечно изчисляване на задълженията – Тарифата за изчисляване на месечното потребление от Клиента и неговите потребители е описана в Индивидуалния договор. Месечното потребление съставлява сумата от всички видове потребление и е дължима от Клиента на Изпълнителя индивидуално за всеки отчетен период.
1.13. Отчетен период е едномесечният срок, считан от датата на изпълнение на поръчката (т.5.2.1) след сключване на Индивидуален договор. Срокът, който се брои по месеци, изтича в съответното число на последния месец; ако този месец няма съответно число, срокът изтича в последния му ден.
1.14. Видове потребление
1.14.1. Потребление по параметър Общ брой крайни са съществуващите в първия ден на текущия отчетен период
крайни потребители (представляващи самостоятелни обекти в сграда ) и нововъведените такива през текущия отчетен период. За новововъведен се счита и въведеният и в последствие изтрит Краен потребител, освен при незабавното му изтриване и неползването на Услугата, ползвана от Клиента, спрямо този Краен потребител.
1.14.1.1. “Незабавно изтриване” по смисъла на т.1.14.1 е премахването на краен потребител в срок до 2 часа след добавянето му, без да е била ползвана Услугата за този Краен потребител за цел, различна от създаването и изтриването му.
1.14.2. Обем трафик – обемът данни, които преминават през хостинга на Изпълнителя, генерирани от Услугата, предоставена на Клиента. Обемът данни не се таксува допълнително и е включен месечната тарифа в Индивидуалния договор .
1.15. Контрол на потребление – доколкото месечните задължения варират от потреблението и другите обстоятелства, посочени в т.1.12, то Клиентът има право да получава, а Изпълнителят – задължение да предоставя, данни за финансовото задължение на Клиента с оглед текущото потребление, генерирано чрез предоставената му Услуга, както и с оглед уговорените в Индивидуалния договор условия. Контролът на потреблението се осъществява чрез модул в Услугата, достъпен от Клиента и/или оправомощени от него лица.
1.15.1. Ценови модул – той се състои от ясно описано, лесно достъпно и ориентировъчно изчислено потребление на Услугата, с оглед параметрите, посочени в т.1.12. Изчислението е ориентировъчно, доколкото крайните му стойности са зависими от външни за Изпълнителя фактори. Крайното изчисление е това, за което Изпълнителят, след сдобиване с всички относими крайни данни за потреблението, генерирано чрез Услугата, уведомява с изпращането на фактурата по т.7.1 Клиента на в края на отчетения период.
Раздел II
(т.2-2.1.3)
- Пробен период – при вземане предвид на всички обстоятелства, които Изпълнителят е възможно да установи, същият може да предложи на потенциалния Клиент Пробен период, състоящ се в предоставяне на безплатен достъп до Услугата за определен срок.
2.1.1. Безплатният достъп се състои в предоставяне на функционалност с оглед договореното между страните.
2.1.2. При изтичането на пробния период, уговорен в между страните услугата преминава от безплатен към платен режим при условия договорени между страните в Индивидуалния договор.
2.1.3. При преминаването в платен режим на ползване на Услугата влизат в сила и описаните в настоящите ОУ методи за изчисляване на задълженията в Индивидуален договор за предоставяне на платено ползване на Услугата .
Раздел III
(т.3-3.1.3)
- Права на Клиента
3.1. Помощ и поддръжка 3.1.1. Помощта и поддръжката, която Изпълнителят предоставя на Клиента, се състои в поддръжката по т.1.9.4, както и
отстраняване на намалена функционалност по т.3.1.3 съгласно посочените й степени в т.3.1.2.
3.1.2. Степени на намалена функционалност – от степените на намалена функционалност, описани по-долу зависи задължението за отговор от страна на Изпълнителя.
3.1.2.1. Степен I – намалена функционалност, свързана с добавяне, редактиране и/или изтриване на услуги, обекти, клиенти и приемане на плащане чрез външни доставчици на платежни услуги, освен когато намалената функционалност е поради неизправности в система на външен доставчик на платежни услуги.
3.1.2.2. Степен II – намалена функционалност, свързана с предоставени услуги от трети лица, несвързани с извършването на плащания.
3.1.2.3. Степен III – намалена функционалност, свързана с непосочени по-горе обстоятелства.
3.1.3. Отстраняване на намалена функционалност – Изпълнителят се задължава, в рамките на техническите и програмни възможности, да реагира на уведомления от Клиент по посочения в т.1.4 начин. Реакцията е, доколкото е възможно с оглед техническата инфраструктура и работниците/служителите на Изпълнителя, както следва: за Степен I – 24 ч., за Степен II – 7 работни дни, а за Степен III – 30 работни дни, считано от полученото уведомление.
Раздел IV
(т.4-4.1.1)
- Задължения на Клиента – ползвайки Услугата, Клиентът се задължава да съблюдава конкретно поведение, да се въздържа от определени действия, и да има възможност чрез свои работници/служители да отреагира на указаното от Изпълнителя във връзка с експлоатацията на Услугата в кореспонденцията между страните така, както е описана в т.1.4.
4.1.1. Въздържането от определени действия се състои в неизвършването на дейностите, посочени в т.6.6.
Раздел V
(т.5-5.2.3)
- Срокове -Срок за изпълнение на поръчка – срокът за изпълнение на поръчка е времето, считано от деня, следващ този на сключване на Индивидуален договор между Клиент и Изпълнителя за предоставяне на тук описаната Услуга, и е толкова дълъг, колкото е посочен в Индивидуалния договор .
5.2.1. Поръчка се явява заданието, което всеки Клиент поставя на Изпълнителя от гледна точка на параметрите, обхванати от Услугата и времето, което изтича, за да бъде тя индивидуализирана с оглед нуждите на Клиента и договореното между страните.
5.2.2. Изпълнението на поръчката се удостоверява по посочения в т.1.7 начин.
5.2.3. При преминаване към платен режим на експлоатация на Услугата след изтичане на срока за предоставено ползване на пробен период, изпълнение на поръчка и съответно срок не са налице, доколкото Клиентът лично я е извършил, а отчетният период започва от първия ден, следващ изтичането на срока за предоставяне на пробен период.
Раздел VI
(т.6-6.15)
- Условия за ползване
6.1. Цялата информация, функционалност, модули и ресурси, достъпни чрез Услугата и предоставени на Клиента от Изпълнителя, са предоставени „както са“, „с всички недостатъци“. Изпълнителят не дава гаранции за Услугата.
6.2. Клиентът, използвайки Услугата, приема и се съгласява, че компютърните и телекомуникационни системи не работят безотказно и че понякога са възможни периоди на временно прекъсване. Гаранция за непрекъснатост на Услугата, за това, че Услугата ще бъде защитена или безпогрешна не могат да се и не се дават от Изпълнителя. Клиентът, ползвайки функционалност, предоставена му чрез Услугата, се съгласява с описаните тук и по-надолу Условия за ползване.
6.3. Изпълнителят, неговите упълномощени представители и/или работници или служители не носят отговорност за каквато и да е пряка или косвена щета за Клиента.
6.4. Изпълнителят не носи отговорност и за вирусен софтуер (malware) и други повреди, които биха могли да навредят на Клиента в следствие на неправилна употреба на Услугата от Клиента, оправомощено от него или не лице в техническата инфраструктура на Клиента или на Крайните потребители, на които предоставя достъп до Услугата.
6.5. В тежест на Клиента е да следи за изчислителни и други алгоритмични грешки, неточности и др.под., като Изпълнителят се задължава единствено да предоставя безплатни услуги по Поддръжка и Асистенция така, в срокове и обем, както е уговорено в т.3.1.1.
6.6. Клиентът, ползвайки Услугата чрез оправомощено лице или Краен потребител, заявява и декларира, че няма да използва предоставената Услуга за престъпни цели, умишлено и неумишлено, в т.ч. да използва предоставения хостинг за съхранение/достъп до незаконни материали по смисъла на законодателството на Република България, Европейските регламенти и други относими актове, в т.ч. международни конвенции, както и да изпраща непоискани съобщения по всякакъв начин чрез Услугата, включително такива, които накърняват добрите нрави и въвеждат в заблуждение. Клиентът се задължава да използва Услугата за изпращане на електронни съобщения или SMS-и само за уведомителни цели. По смисъла на настоящите ОУ уведомителната цел на дадено съобщение е такава с информационен характер, обвързана с управлението на сградите / Етажната собственост, вместо такава с маркетингов характер – например, но не изчерпателно, реклама или оферта за предоставяне на продукти и/или услуги. Изпълнителят запазва своето право на автоматизирани проверки на подозрителни файлове, съхранени на хостинга, предоставен от Изпълнителя. Клиентът, при ползване на Услугата лично и/или чрез крайни потребители, декларира, че е получил въведените в системата данни по законен начин и съблюдавайки правилата за обработка на лични данни.
6.7. Автоматизираните проверки се състоят в проверка на качените на хостинга на Изпълнителя файлове по предварително зададени критерии. То може да включва проверката на файлове чрез антивирусна програма и други способи за осигуряване на безопасната работа на Услугата. С ползване на Услугата Клиентът декларира, че е съгласен с описаната проверка.
6.8. Сайтове с домейн, различен от домейните, собственост на Изпълнителя съгласно посоченото в настоящите ОУ, съдържащи хиперлинкове към интернет сайтове с нерегламентирано съдържание и създаващи някаква връзка с домейните на Изпълнителя, не са под никакъв контрол на Изпълнителя и търговското дружество не бива и не може да бъде държано отговорно за подвеждаща информация, свързана с търговското дружество на Изпълнителя, негови работници или служители и/или Услугите, които то предоставя.
6.9. Изпълнителят има право да възложи, прехвърли или по друг начин предостави правата и задълженията си по сключените Индивидуални договори напълно или частично, доколкото това не е във вреда на Клиента, по всяко време и без известие.
6.10. Клиентът няма право да прехвърля или да се разпорежда по друг начин с правата, които е получил за ползване на Услугата с оглед Индивидуалния договор или настоящите ОУ.
6.11 Клиентът няма право да предоставя данни за достъп до профила си на трети страни;.
6.12 Клиентът няма право споделя непублични функции и характеристики на Услугата и свързана с нея документация с трети страни;.
6.13 осъществява достъп или опит за достъп до Услугата или части от нея по начин, различен от предвидения от Изпълнителя;
6.14 Клиентът няма право да използва УСЛУГАТА с цел разработване на конкурентен продукт и/или услуга или с цел създаване на продукт със сходни идеи, функции, характеристики и/или графики;
6.15 Клиентът няма право да използва УСЛУГАТА и свързаната с нея документация по начин и за цели, които не са изрично позволени от приложимото законодателство или по силата на настоящото споразумение;
Раздел VII
(т.7-7.3.1)
- Цени
7.1. Формиране на месечно задължение – месечното задължение се формира с оглед параметрите, описани в т.1.13 и на базата на посочените цени в Индивидуалния договор . Изпълнителят си запазва правото на актуализиране на цените най-рано 12 (дванадесет) месеца след влизане в сила на Индивидуалния договор. Изпълнителят издава фактура за дължимата сума за позлване на Услугата на Клиента и му я изпраща по електронна поща, посочена в т.1.4.2.
7.2. Доколкото Изпълнителят е регистрирано лице по смисъла на ЗДДС, то в цените, посочени в Индивидуалния договор, ДДС не е включено и подлежи на допълнително начисляване.
7.3. Актуализация – При настъпването на икономически промени, като например повишаването на Индекса на цените на малка по състав кошница (ИЦМП) при предходен месец = 100, публикуван в интернет страницата на НСИ с процент, по-висок от 1, увеличаването на минималната работната заплата на територията на Република България, деноминирането на националната валута и/или промяната й в друга, Изпълнителят има право да актуализира дължимото с оглед приложимата цена по сключения Индивидуален договор възнаграждение.
7.3.1. Актуализация на цените може да подлежи на промяна при допълнителна разработка на модули и функционалност дъм Услугата за целите на предоставяната на Услугата в посока увеличение.
7.3.2. Актуализация на цените подлежи и при промяна на цените на услугите на трети лица-доставчици на Изпълнителя за целите на предоставяне на Услугата посока увеличение с повече от 5% спрямо датата на сключване на Индивидуалния договор.
7.3.3. Актуализирането настъпва автоматично след 30 дневно предизвестие, изпратено от Изпълнителя към Клиента по посочен т.1.4 Метод на комуникация и при неподадено възражение от страна на Клиента по същия начин. Актуализираната тарифа става неразделна част от Индивидуалния договор.
7.3.4. При подадено в срок възражение от Клиента, то страните имат 30-дневен срок да договорят новите ценови параметри, като в противен случай настъпват последиците на второ предложение на т.7.3.2.
7.3.5. При непостигане на съгласие, при изтичане на 14-дневен срок от изпращането на предизвестие, договорът се счита за прекратен, като Изпълнителят не дължи неустойки или допълнителни услуги.
Раздел VIII
(т.8-8.1)
- Плащане
8.1. Плащането на дължимите суми, получени с оглед т.7.1., е дължимо по банковата сметка на Изпълнителя, посочена в Индивидуалния договор.
Раздел IX
(т.9.1-9.3.12)
- Поверителност и GDPR
9.1. Описаната по-долу политика за поверителност е обвързана с информацията, която е събрана чрез Услугата, дефинирана в т.1.9.
9.2 При предоставяне на Услугата Изпълнителят действа в качеството на обработващ лични данни.
9.3. Изпълнителят използва данните, които събира, за предоставяне на обогатени, интерактивни изживявания. По-конкретно използва данните, за да:
9.3.1. Предоставя своите продукти, което включва актуализиране, защита и отстраняване на неизправности, както и осигуряване на поддръжка. Това също включва споделяне на данни, когато това се изисква за предоставяне на Услугата или извършване на заявената поръчка (т.5.2.1).
9.3.2. Подобрява и разработване предоставяните услуги.
9.3.4. Рекламиране и търгуване с Клиентите, което включва изпращане на промоционални съобщения, целева реклама и представяне на подходящи предложения;
9.3.5. Също така данните се използват, за ефективно управление на бизнеса на Изпълнителя, което включва анализиране на работата, спазване на правните задължения, развиване на работната сила и провеждане на проучвания.
9.3.6. Персонализира своите услуги и продукти.
9.3.7 Всяка страна има право да предоставя достъп до и/или да делегира дейности по обработване на лични данни на свои контрагенти, в т.ч. банкови и финансови институции, доставчици на платежни услуги, застрахователи, счетоводители, правни съветници, консултанти, пощенски оператори и куриери, доставчици на хостинг услуги и други.
9.3.8 Всяка страна може да разкрива лични данни и/или да предоставя достъп до лични данни на публични органи или органи на съдебна власт, ако същото е изискуемо или допустимо по силата на нормативна разпоредба.
9.3.9 При предоставяне на лични данни на трети лица предоставящата страна носи отговорност за получаване на съгласие, респективно за наличието на друго основание за законосъобразното събиране и обработване на данните на субектите.
9.3.10 Субектите на лични данни имат право да изискат и получат информация относно целите и основанията за обработване, категориите лични данни, които се събират и обработват, получателите на лични данни (при наличието на такива), сроковете на съхранение и правата си като субекти на данни.
9.3.11 За целите на настоящото споразумение страните приемат, че поверителна информация е всяка непублична информация, свързана с едната от двете или двете страни, тяхната работа или бъдещи планове, работни процеси, сорс код, права върху интелектуалната собственост, или съвкупности от отделни части на такава информация, независимо дали всяка отделна част е сама по себе си поверителна, и е в притежание на страна по споразумението, и информация, която се счита или може да се очаква да се счита като поверителна, и всякаква информация, която е получена или може да бъде получена вследствие на поверителна информация, както и всяка информация, която представлява търговска тайна по смисъла на Закона за защита на търговската тайна.
9.3.12 Страните се задължават да пазят поверителната информация на другата страна и да не разкриват поверителна информация на другата страна без нейното предварително писмено съгласие.
9.4. Изпълнителят си запазва правото при прехвърляне на своите вземания на трети лица да предостави изискуемите за това данни и документи.
Раздел X
(т.10-10.10)
- Преходни и заключителни разпоредби
10.1. Прекратяване – прекратяването по воля на Клиента на Индивидуалния договор се осъществява чрез подаване на 30-дневно предизвестие по посочения в т.1.4 начин или по взаимно съгласие.
10.2. Предизвестието е в свободен текст, подписан от лицето по т.1.6, сключило договора, управителя на търговското дружество Изпълнител и сканирано в общодостъпен формат.
10.3. В случай, че лицето по т.1.6 вече не е обвързано с Клиента, предизвестието се подава от лицето, имащо неговите правомощия по отношение на Клиента, което се удостоверява с нарочен акт от Общото събрание на собствениците на капитала и/или Едноличния собственик на капитала, от което става ясна промяната.
10.4. Прекратяването по воля на Клиента поражда задължение на същия и право на Изпълнителя последният да получи неустойка за преждевременното прекратяване.
10.5. Размерът на неустойката е посочен в Индивидуалния договор.
10.6. Прекратяването по воля на Изпълнителя е, доколкото е възможно, с 30-дневно предизвестие, отправено по електронната поща, така, както е посочена в т.1.4.2 Възможността се обуславя от достъпа на услуги, предоставяни от трети лица, прекратяването се осъществява чрез предизвестие във формата по т.10.2, и е с последиците, посочени в пр.второ на т.7.3.2.
10.7. Настоящите Общи Условия са актуални към 22.09.2024 г.
10.8. За промяната на Общите условия Клиентът се уведомява чрез Метода на комуникация, посочен в т.1.4.
10.9. Седем календарни дни, считано от датата на изпращането на съобщението по т.10.8, при неполучено възражение, изхождащо от e-mail-а, посочен в т.1.4, на който са изпратени актуализираните ОУ (т.10.8), новата редакция на ОУ влиза в сила по отношение на сключените Индивидуални договори.
10.10. В случай на възражение, изпратено чрез посочения в т.1.4 метод на комуникация, страните иматдвуседмичен срок, считано от датата на изпращането му, за да постигнат съгласие, в противен случай, Индивидуалният договор се счита за прекратен от изтичането на посочения тук срок с всички последици от това, вкл., но не само дължимостта на потребената Услуга, неустойки и др.под.
10.11 Страните приемат, че кореспонденция, изпратена, респективно получена, по електронен път, включително на имейл, ще се счита за валидно разменена, съответно получена.
10.12. Всяка кореспонденция между страните, свързана с изпълнението или прекратяването на настоящото споразумение, се извършва в писмена електронна форма и се води по електронна поща.
10.13. Всяка от страните се ангажира да информира незабавно другата за промяна в посочените контакти. При липса на такова уведомяване всяко уведомление на известните при сключване на споразумението имейл адреси ще се счита за редовно връчено, с произтичащите от това правни и фактически последици по смисъла на действащото българско законодателство.